Доступність посилання

ТОП новини

Сантос: Нобелівська премія «надзвичайно важлива» для мирного процесу в Колумбії


Хуан Мануель Сантос

Лауреат Нобелівської премії миру 2016 року, президент Колумбії Хуан Мануель Сантос заявляє, що прийме нагороду в ім’я колумбійського народу і що ця премія є «неймовірно важливою» для мирного процесу в його країні.

Сантос заявив, що «вражений» і «вдячний» за нагороду.

Президента Колумбії 7 жовтня оголосили лауреатом Нобелівської премії миру 2016 року «за рішучі зусилля з припинення в країні більш ніж півстолітньої громадянської війни». Норвезький нобелівський комітет ухвалив таке рішення, попри те, що мирну угоду Сантоса з ультралівим повстанським угрупованням «Революційні збройні сили Колумбії» (FARC) не підтримали на референдумі колумбійські виборці.

Мирну угоду з лідером FARC Сантос підписав у вересні цього року. Сторони конфлікту домовилися про припинення бойових дій, а також про створення спеціального судового органу і трибуналу з колумбійських й іноземних суддів, щоб «покласти край безкарності».

Незважаючи на домовленості, більше ніж 50 відсотків жителів Колумбії на референдумі проголосували проти угоди про перемир’я з FARC. Сантос за підсумками голосування заявив, що він «продовжить пошуки миру».

За час конфлікту, який почався Колумбії з селянського повстання у 1964 році, загинуло понад 220 тисяч людей, мільйони змушені були покинути свої домівки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG