Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ має намір допитати 160 людей у рамках справи щодо геноциду кримських татар


У Генеральній прокуратурі заявляють про складення реєстру зі 160 людей, які особисто й члени їхніх сімей були примусово переселені у 1944 році з Криму.

Як повідомляє прес-служба відомства, з метою допиту їх як потерпілих узгоджено порядок їх приїзду на територію Херсонської області та перелік документів, які необхідно надати під час допитів для підтвердження їх участі у примусовому переселенні.

У Генпрокуратурі також заявляють про намір залучити слідчих СБУ для проведення окремих слідчих дій з метою використання їхнього досвіду у розслідуванні справ такої категорії, зокрема справа про Голодомор.

Крім того, в рамках цього провадження у 300 наукових бібліотеках України витребовують матеріали (документи, публікації, наукові статті) щодо фактів примусового переселення у 1944 році кримськотатарського народу з Криму з метою подальшого призначення науково-демографічної експертизи, додають у ГПУ.

У травні у прокуратурі Криму при Генпрокуратурі України повідомляли про проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницької депортації кримськотатарського народу і представників інших національних груп з території колишньої Кримської АРСР в 1944 році. Цей факт розслідують за частиною 1 статті 442 Кримінального кодексу України (геноцид).

За даними прокуратури Криму, упродовж травня-липня 1944 року з Криму насильно виселені понад 225 тисяч кримських татар та осіб інших національних груп для проживання до непристосованих районів Узбецької РСР, Казахської РСР, Башкирської АРСР та інших областей Російської РФСР.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом.

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день в 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч людей.

Щорічно в Криму з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили.

XS
SM
MD
LG