Доступність посилання

11 Грудень 2018, Київ 16:48

Раді пропонують розглянути законопроект про особливий статус релігійних організацій з країни-агресора


Керівник комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, народний депутат з фракції «Народний фронт» Микола Княжицький пропонує парламенту ухвалити в першому читанні законопроект щодо особливого статусу релігійних організацій, керівні центри яких розташовані в державі, визнаній Верховною Радою державою-агресором.

Як повідомляється на сайті Ради, проект постанови №4511/П Княжицький зареєстрував 10 жовтня.

Законопроект №4511, який своєю постановою пропонує ухвалити за основу Княжицький, передбачає надання особливого статусу релігійним організаціям, керівні центри яких розташовані в державі-агресорі. Також пропонується передбачити особливу процедуру реєстрації статутів таких релігійних організацій, ввести в практику підписаниx договорів (угод) між державою і керівництвом вказаних релігійних організацій.

Крім того, пропонується погоджувати з уповноваженим державним органом запрошення іноземних громадян для проповідницької діяльності на території України.

Документ також передбачає, що в разі систематичного порушення чинного законодавства України, встановлення факту співпраці з «представниками мілітарно-терористичних угрупувань… уповноважений державний орган ініціює припинення діяльності такої релігійної організації на території України».

Серед завдань законопроекту є своєчасне виявлення можливих проявів зовнішнього впливу і втручання з «боку держави-агресора через релігійний фактор в державно-конфесійну, міжконфесійну сферу відносин в Україні та на перебіг суспільно-політичні процеси у державі».

У січні 2015 року Верховна Рада визнала Росію державою-агресором. Законопроект про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких розташовані на території держави-агресора зареєстрований в квітні цього року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG