Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв спростував Лукашенка: знижка на російський газ для Білорусі не передбачена


Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявляє, що знижки на газ для Білорусі не передбачені, ціни залишаються колишніми.

«Ще раз хотів би акцентувати увагу, що ціна на газ, який поставляється у Білорусь, залишається колишньою, що розраховується згідно з нинішньою формулою, жодного коригування не зроблено. Необхідно погасити заборгованість для того, щоб відновити нормальні господарські відносини. Сподіваюся, це білоруські партнери розуміють», – сказав Медведєв 10 жовтня, слова якого цитує агенція «РИА Новости».

Раніше у понеділок президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ і Москва врегулювали проблемне питання щодо постачання енергоносіїв. Білоруський віце-прем’єр Володимир Семашко зазначив, що ціна російського газу для Білорусі буде істотно знижена, але Мінськ має виплатити Росії борг за газ.

«Ми маємо повернути ці гроші, але натомість ми отримали суттєве зниження вартості газу вже у цьому році, а також іншу підтримку з боку Росії», – зазначив Семашко.

У понеділок віце-прем’єр-міністр Росії Аркадій Дворкович повідомив, що газовий борг Білорусі становить 300 мільйонів доларів, додавши, що останні домовленості дозволять врегулювати постачання білоруській стороні нафти.

7 жовтня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна веде переговори про постачання нафти з Ірану. Ця заява пролунала на тлі білорусько-російських непорозумінь щодо постачання нафти та газу.

З липня Москва скоротила на понад третину постачання нафти до Білорусі, звинувативши Мінськ у несплаті боргу за газ.

Мінськ вимагає від Москви зниження ціни на газ зі 132-х до 73-х доларів за тисячу кубів. Білорусь також не визнає газового боргу перед Росією, який накопичувався з початку 2016 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG