Доступність посилання

ТОП новини

Захід боїться загнати Путіна у кут – Зеркаль


Олена Зеркаль
Олена Зеркаль

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль вважає, що Захід боїться заганяти президента Росії Володимира Путіна у кут через наявність у Москви ядерної зброї.

«Вони дуже бояться того, що Путін, будучи загнаний у кут, може скористатися чимось, чим вони ніколи б не скористалися б», – сказала Олена Зеркаль.

За її словами, відключення SWIFT, як санкція проти Росії, поки не розглядається.

«Ще у 2014 році, коли ми виходили на останню хвилю санкцій, ми обговорювали з європейськими партнерами цю можливість і залишили її як крайній засіб тиску. Але виключити, що можливість існує, ми зараз, принаймні, не можемо. Звичайно, що це може бути, як крок у зв’язку з якимись дуже несподіваними подіями, але ми сподіваємося, що таких заходів не треба буде вживати», – заявила Зеркаль.

Вона визнала, що влітку цього року українські дипломати були не впевненні у збереженні санкцій проти Росії. Зараз же, на думку Зеркаль, Володимир Путін своїми діями у Сирії дає додаткові важелі Україні для переговорів з лідерами західних країн про продовження і посилення санкцій проти Росії.

Напередодні міністр закордонних справ Швеції Марґот Вальстрем закликала ЄС обміркувати можливість запровадити санкції проти Росії через її дії у Сирії і заявила про можливі російські воєнні злочини у цій країні.

Раніше низка державних і міжнародних діячів звинувачували Росію у можливих воєнних злочинах у Сирії, де Москва вступила у громадянську війну на боці офіційного Дамаска і бомбардує цивільне населення районів, непідконтрольних режимові, у першу чергу у густо заселеному місті Алеппо, а у своїх заявах заперечує це.

А в Європейському союзі і у США у зв’язку з цим уже лунали заклики запровадити через такі дії в Сирії нові санкції проти Росії – крім тих, що вже запроваджені щодо Москви через її агресію проти України.

XS
SM
MD
LG