Доступність посилання

20 Вересень 2017, Київ 16:24
Новини | Політика

Порошенко закликав Верховну Раду ухвалити закон про спецконфіскацію


Президент України Петро Порошенко закликав депутатів Верховної Ради якнайшвидше ухвалити закон про спецконфіскацію. Про це глава держави заявив, відповідаючи на запитання журналістів у Харкові 15 жовтня.

«Шановні народні депутати, я наголошую як президент і як головнокомандувач: (потрібно – ред.) знайти і внести такі зміни, які ви вважаєте за потрібне, провести консультації між політичними силами, але ухвалити рішення щодо спецконфіскації, оскільки це інструмент фінансування, зокрема, і оборонного замовлення», – вказав Порошенко.

На погляд президента, «будь-які ухиляння від цього процесу будуть означати, що ми працюємо на злочинців, які вкрали і вивели з України величезні кошти за різними схемами».

Серед інших законів, які необхідно ухвалити, Порошенко назвав акти, присвячені формуванню Вищої ради правосуддя, яка дозволить запуск повного реформування і перезавантаження судової системи. Також серед пріоритетних президент вказав закони, які поліпшуватимуть інвестиційний клімат і сприятимуть децентралізації.

Верховна Рада кілька разів упродовж 2016 року не змогла включити до порядку денного своєї роботи законопроект про спецконфіскацію.

Законопроект, зокрема, у Цивільному кодексі України пропонує встановити, що право власності припиняється в разі стягнення необґрунтованих активів у дохід держави. Автори законопроекту зазначали, що ухвалення документа дозволить повернути в бюджет кошти, незаконно набуті корупціонерами, а також запобігти вчиненню ними нових злочинів з використанням таких активів.

Перед цим, у червні, Рада не змогла внести до порядку денного ще один законопроект № 4811, хоча комітет парламенту з питань національної безпеки й оборони рекомендував ухвалити за основу і в цілому цей законопроект, що, за його даними, дозволить повернути до державного бюджету арештовані кошти режиму Віктора Януковича і спрямувати їх на забезпечення державного оборонного замовлення.

Цей законопроект був розроблений групою народних депутатів на заміну законопроекту № 4057 про спецконфіскацію, який у квітні комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував зняти з розгляду як такий, що може порушити презумпцію невинуватості.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG