Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко поговорив з Меркель і Олландом про зусилля для виконання Росією безпекових умов «Мінська»


Лідери Франції, Німеччини та України (зліва направо): Франсуа Олланд, Ангела Меркель та Петро Порошенко (©Shutterstock)
Лідери Франції, Німеччини та України (зліва направо): Франсуа Олланд, Ангела Меркель та Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко провів телефонні переговори за участі канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Франції Франсуа Олланда щодо забезпечення виконання Росією безпекових умов мінських домовленостей. Про це повідомляє прес-служба президента у неділю.

«Петро Порошенко наголосив на важливості подальших скоординованих зусиль з метою забезпечення виконання Росією та її маріонетками безпекових умов Мінських домовленостей як передумови для будь-якого прогресу на політичному напрямі», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що сторони обговорили підсумки останніх консультацій на рівні дипломатичних радників у «нормандському форматі» і було відзначено ефективну німецько-франко-українську взаємодію в опрацюванні дорожньої карти імплементації «Мінська».

Сторони домовились провести наступну телефонну бесіду в тристоронньому форматі на початку наступного тижня для визначення перспектив проведення саміту в «нормандському форматі».

Раніше сьогодні президент Росії Володимир Путін заявив, що саміт у «нормандському форматі» щодо врегулювання на частині українського Донбасу буде можливий тільки в разі, якщо на ньому буде перспектива «закріпити домовленості», яких можуть досягти помічники чотирьох лідерів. Речник президента Росії Дмитро Песков пізніше підтвердив журналістам, що стосовно дати можливого «нормандського» саміту «поки що ясності немає».

Розмови про можливий «нормандський саміт» точаться ще з вересня, але конкретних домовленостей щодо нього досі так і не досягли. Востаннє називали можливу дату й місце такого саміту – 19 жовтня у Берліні. Але підтверджень цього немає.

Київ заявляє, що ще до саміту має бути створена «дорожня карта», що чітко визначала б порядок виконання Росією її зобов’язань за мінськими домовленостями про врегулювання на окупованій частині Донбасу. Москва ж заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до місцевих виборів на цій території і «амністії» бойовиків іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань.

XS
SM
MD
LG