Доступність посилання

ТОП новини

У санкційному списку України наразі 682 людини і 271 юрособа – документи


(©Shutterstock)

У санкційні списки через анексію Криму і конфлікт на Донбасі внесені 682 людини – громадян України, Росії і низки інших країн.

Списки оприлюднені на сайті президента України в додатках до указу №467/2016, яким президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій від 16 вересня 2016 року.

У додатках вказані 347 фізичних осіб, санкції щодо яких продовжені ще на рік, і ще 335 фізичних осіб, щодо яких санкції на рік запроваджуються нині. Серед них – громадяни України, які співпрацюють з угрупованнями «ДНР» і «ЛНР», громадяни Росії, що обіймають посади в анексованому Криму, а також колишні й чинні російські військовослужбовці.

Крім того, у додатках вказані 104 і 167 юридичних осіб, щодо яких продовжені чи застосовані, зокрема, такі різновиди санкцій: обмеження торговельних операцій, блокування активів, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, а також заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у цих юридичних осіб.

17 жовтня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо розширення санкційного списку.

16 вересня РНБО ухвалила рішення про продовження санкцій стосовно всіх фізичних (за винятком осіб, які померли) і юридичних осіб, запроваджених із 16 вересня 2015 року. Тоді ж РНБО вирішила розширити перелік осіб, стосовно яких мають бути запроваджені санкції: до санкційного списку додатково включили 335 фізичних та 167 юридичних осіб.

У вересні 2015 року Рада національної безпеки і оборони України розширила перелік юридичних та фізичних осіб Росії, стосовно яких застосовуються санкції. У РНБО тоді наголосили, що «ці особи здійснюють терористичну діяльність, беруть участь у фінансуванні тероризму чи іншій підтримці цієї злочинної діяльності, а також на порушення норм міжнародного права підтримують анексію Росією частини території України».

У вересні 2014 року Кабмін ухвалив перше розпорядження № 829-р про запровадження санкцій:зокрема, заборони стосувалися в’їзду на територію України деяким особам, виведення капіталу за межі України, участі у приватизації, заборони експорту до Росії товарів військового призначення та подвійного використання.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, а є тільки «добровольці».

XS
SM
MD
LG