Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Іраку: операція в Мосулі відбувається швидше, ніж планувалося


Хайдар аль-Абаді
Хайдар аль-Абаді

Прем’єр-міністр Іраку Хайдар аль-Абаді заявляє, що операція витіснення бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава» із міста Мосула відбувається «швидше», ніж раніше планувалося.

20 жовтня курдські військові підрозділи «пешмерга» заявили, що почали новий наступ для витіснення бойовиків угруповання «Ісламська держава» з сіл на схід і на північ від іракського міста Мосул.

«Операція відбуватиметься на трьох напрямках», – повідомив представник курдів.

За даними агенції Reuters, удари гаубиць, мінометів і польоти вертольотів чутно приблизно за 20 кілометрів від другого за величиною міста Іраку.

Новий наступ відбувається вже четвертий день після оголошення операції відновлення контролю над Мосулом. Напередодні вже були повідомлення про успіхи курдських військових підрозділів «пешмерга» та іракських урядових військ в цьому районі.

Іракська армія рухається з півдня, спеціальні сили приєдналися до операції наступу біля міста Барталла. Іракське військове керівництво повідомило, що елітні війська були підтримані авіаударами і важкою артилерією з боку коаліції на чолі зі США.

Мосул перебуває під контролем ісламістів від 2014 року. Це останнє велике місто в Іраку, що перебуває під контролем ісламістів. У місті живе близько 1,5 мільйона людей.

XS
SM
MD
LG