Доступність посилання

ТОП новини
17 квітня 2021, Київ 03:09

Ґрібаускайте: якщо ситуація в Сирії погіршиться, ЄС розгляне всі «відкриті варіанти»


Даля Ґрібаускайте

Зусилля Євросоюзу нині націлені на деескалацію військової напруженості в Сирії, тож якщо ситуація далі погіршуватиметься, співдружність збереться знову на обговорення своєї подальшої реакції, бо всі варіанти залишаються відкритими, заявила перед початком другого дня зустрічі голів держав і урядів ЄС у Брюсселі президент Литви Даля Ґрібаускайте.

«Наші вчорашні рішення (щодо ролі Росії у війні в Сирії – ред.) залишають всі можливі варіанти відкритими. Це означає, що якщо буде необхідність, ми повернемося до дискусій щодо того, як нам реагувати на випадок погіршення ситуації», – заявила Ґрібаускайте.

Керівник Литви наголосила на тому, що нині слід зосередитися не на складанні «чорних списків» осіб, винних у війні, зокрема, авіабомбардуваннях у Сирії, а на реальній деескалації напруженості.

«Головне сьогодні – деескалація. Особливо, з огляду на те, що російський Військово-морський флот, її військові кораблі прямують з півночі, з Балтійського моря до Сирії», – заявила литовський президент.

Напередодні у союзі НАТО також висловили стурбованість рухом військово-морської групи Росії, у складі якої важкий авіаносний крейсер і важкий ракетний крейсер, до східної частини Середземного моря.

Як заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, занепокоєння викликає те, що ця авіаносна група може бути використана для участі у воєнних операціях Росії в Сирії, зокрема, для посилення атак на місто Алеппо.

20 жовтня лідерам ЄС не вдалося домовитися щодо рішучої спільної заяви, яка б дала чіткий сигнал Москві про ймовірність застосування до неї санкцій через дії у Сирії.

Італійський прем’єр Маттео Ренці, апелюючи до інших європейських лідерів, закликав виключити з підсумкової заяви тверде формулювання, запропоноване Францією, Німеччиною, Великобританією й іншими державами ЄС, про «очевидну загрозу санкцій» щодо російських громадян і організацій, які підтримують сирійський режим.

Натомість, попри потужну риторику проти повітряного бомбардування Росією сирійського міста Алеппо, очільники держав євроспільноти лише зобов’язалися «залишити відкритими» всі наявні можливості як відповідь на «звірства у Сирії» з боку Росії і режиму президента Башара аль-Асада.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG