Доступність посилання

ТОП новини

Рада ООН із прав людини закликала розслідувати воєнні злочини в Алеппо


Зейд Раад аль-Хусейн відеозв’язком звертається до Ради ООН із прав людини про злочини в Алеппо, 21 жовтня 2016 року
Зейд Раад аль-Хусейн відеозв’язком звертається до Ради ООН із прав людини про злочини в Алеппо, 21 жовтня 2016 року

Рада ООН із прав людини ухвалила резолюцію, що закликає розслідувати правопорушення, зловживання і воєнні злочини, скоєні в боях у місті Алеппо на півночі Сирії.

Як мовиться в резолюції, створена 2011 року під егідою Ради з прав людини Незалежна міжнародна комісія з розслідувань подій у Сирії має розслідувати ці злочини і подати звіт про результати.

Резолюція була ухвалена на спеціальній сесії Ради з прав людини, присвяченій погіршенню становища з правами людини в Сирії загалом і в Алеппо зокрема.

У перебігу розгляду резолюції Росія, яка, як припускають, вчиняла в Алеппо воєнні злочини разом із режимом президента Сирії Башара аль-Асада, подала до неї п’ять поправок, та жодна не пройшла.

Росія була серед семи країн-членів Ради з прав людини, які проголосували проти резолюції, що її проект запропонувала Велика Британія. 24 країни проголосували за резолюцію, 16 утрималися.

Велика Британія належить до країн, що найактивніше вимагають розслідувати роль Росії у воєнних злочинах у Сирії і в разі потреби покарати її новими міжнародними санкціями.

Перед голосуванням верховний комісар ООН із прав людини Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що в Сирії чиняться «злочини історичних пропорцій», і закликав до дій, щоб зупинити це.

А міністр британського уряду з питань Африки і Близького Сходу Тобіас Еллвуд розкритикував Москву за «ганебні дії» в Алеппо, заявивши: «Росія погіршує ситуацію, а не вирішує її».

За даними ООН, лише за минулий місяць через російсько-сирійські бомбардування в утримуваній повстанцями частині Алеппо загинули близько 500 людей, цілі райони міста зіткнулися з серйозною нестачею продуктів харчування, і гуманітарні проблеми можуть тривати й далі.

XS
SM
MD
LG