Доступність посилання

ТОП новини

В ООН виявили третій випадок застосування урядовими силами Сирії хімічної зброї 


Експерти ООН досліджують зразок із місця ймовірної хімічної атаки в Сирії, архівне фото 2013 рік
Експерти ООН досліджують зразок із місця ймовірної хімічної атаки в Сирії, архівне фото 2013 рік

Організація Об’єднаних Націй повідомила про виявлення експертами фактів застосування втретє сирійськими урядовими силами хімічної зброї. Як йдеться у звіті ООН 21 жовтня, токсичні гази, ймовірно, хлор, були застосовані в населеному пункті Камінас, провінція Ідліб, 16 березня 2015 року. Таким чином це була третя хімічна атака після повідомлень у серпні про дві інші з боку влади Сирії, йдеться в доповіді.

У доповіді ООН експерти представили докладну інформацію про атаку з боку уряду Сирії, вказавши, що здійснена вона була за допомогою скидання бомб із газоподібним хлором з вертольотів. У доповіді навіть вказується місце, звідки злетіли вертольоти.

Як очікується, підсумки доповіді із задокументованими даними про інцидент з хімічною зброєю, стане підґрунтям для жорсткого обговорення на Раді Безпеки ООН між Росією і західними країнами щодо реакції на цю подію.

Росія, а також, ймовірно, Китай можуть протистояти Сполученим Штатам, Великобританії та Франції щодо вимоги покарати винуватців хімічної атаки, передає агенція Reuters. Після того, як режим у Сирії було звинувачено у попередніх хімічних атаках, Росія заблокувала будь-які дії, заявивши, що висновки ООН не можуть бути використанні для запровадження санкцій.

XS
SM
MD
LG