Доступність посилання

ТОП новини

Петухов: Росія має забезпечити доступ до Сенцова українського консула та медиків Червоного Хреста 


Сергій Петухов
Сергій Петухов

Росія має забезпечити постійний доступ українського консула та представників Червоного Хреста до утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова, заявив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

«Росія має забезпечити постійний доступ українського консулу та представників Червоного Хреста до Олега для контролю за його станом здоров'я та гарантування особистої безпеки», – написав Петухов.

Він також нагадав про неприпустимість застосування тортур до ув’язненого, на вірогідності чого наголосила раніше його двоюрідна сестра Наталія Кочнєва (Каплан).

«Після вчорашнього розголосу Олега перевели в ШІЗО на 15 діб. Його сестра, Наталія, пише про вірогідність застосування до нього тортур. Тортури заборонені Європейською Конвенцією з прав людини, стороною якої є і Росія. За жодних обставин людина не може бути піддана тортурам, нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню», – додав заступник міністра юстиції.

20 жовтня Росія відмовила Україні у видачі українського режисера Олега Сенцова та Олександра Кольченка на підставі, що Росія вважає їх своїми громадянами. Як наголосили в українському МЗС, обидва не зверталися за отриманням російського громадянства, а відповідні заяви Москви суперечать нормам міжнародного права.

25 серпня 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд Росії засудив Олега Сенцова, українського кінорежисера з Сімферополя, до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Спільником Сенцова російські слідчі назвали кримського активіста Олександра Кольченка, якого засудили до 10 років колонії суворого режиму. Олександр Кольченко, як і Олег Сенцов, своєї провини не визнають. Правозахисні організації вважають звинувачення необґрунтованими і політично мотивованими.

XS
SM
MD
LG