Доступність посилання

ТОП новини

Влада США пред’явила звинувачення затриманому в Празі росіянину


Влада США пред’явила звинувачення затриманому напередодні в Празі росіянину, йому інкримінують злом і крадіжку інформації з комп’ютерів компанії LinkedIn і інших американських компаній.

Департамент юстиції США 21 жовтня заявив, що Нікуліну пред’явлено звинувачення за низкою звинувачень, зокрема проникнення в комп’ютерну систему і крадіжка особистих даних за обтяжливих обставин.

За даними прокурорів, Нікулін відправив програму на комп'ютер співробітника LinkedIn, викрав ім’я користувача і пароль співробітника, використовував їх для доступу до комп’ютерів компанії в 2012 році.

Росіянина також звинувачують в зломі двох інших компаній, Dropbox і Formspring, і в змові з метою продажу викрадених імен користувачів, паролів і адрес електронної пошти клієнтів Formspring.

В обвинувальному акті зазначається, що у Нікуліна були три неназваних спільники, один з яких запропонував продати викрадену інформацію про користувачів Formspring за 5500 євро.

Арешт Євгена Нікуліна стався 5 жовтня в столиці Чехії і викликав різкі протести з боку Москви. Чеська поліція оголосила про затримання росіянина 18 жовтня. Арешт також відбувся на тлі все більшої уваги до кібератак і кіберзлочинів, в деяких з них влада США звинуватила Росію і Китай.

На початку жовтня уряд США офіційно звинуватив Росію в причетності до хакерських атак на Демократичну партію в ході президентської передвиборної кампанії. США пояснили, що мова йде про публікації на сайтах DCLeaks і WikiLeaks електронного листування американських політиків. Москва звинувачення відкинула. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав їх «нісенітницею».

XS
SM
MD
LG