Доступність посилання

ТОП новини

Угорці відзначають ювілей придушеного Москвою антикомуністичного повстання


Будапешт, 1956 рік
Будапешт, 1956 рік

У неділю, 23 жовтня, угорці відзначають 60-ту річницю антикомуністичного повстання 1956 року. По всій Угорщині, а також поза її межами, у сусідніх державах, де компактно проживають угорські меншини, відбуваються тематичні жалобні заходи, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. В Україні героїв революції 1956 року вшановують у Києві та на Закарпатті.

Виступаючи з нагоди ювілею у Будапешті, посол України в Угорщині Любов Непоп зазначила, що боротьба угорського народу проти комуністичної тиранії і великі жертви не були даремними. Вона висловила подяку угорцям за розуміння, яке вони виявляють до українців в умовах збройної агресії Росії на сході України.

«Ми і надалі дуже розраховуємо на допомогу, солідарність і сприяння Угорщини не тільки словом, але й ділом у формі політичного тиску і санкцій на державу-агресора, прийому на лікування поранених воїнів АТО, оздоровленні дітей-пересенців. Дуже важливо, щоб у цій ситуації не мовчали наші друзі», – сказала Любов Непоп.

Антикомуністичне повстання в Угорщині 1956 року придушили радянські війська, танки з червоною зіркою розташувалися на вулицях Будапешта. Тоді загинули десятки тисяч цивільних, близько 300 тисяч угорців стали біженцями на Заході, а в самій країні прорадянський уряд Яноша Кадара вдався до масових репресій.

У 1968 році за угорським сценарієм радянські танки придушили демократичні процеси в Чехословаччині, відомі як «празька весна».

XS
SM
MD
LG