Доступність посилання

ТОП новини

Екстрадиція в Україну Каськова може тривати до 9 місяців, зараз перевірка припинена – ГПУ


Владислав Каськів
Владислав Каськів

У Генеральній прокуратурі України заявляють про припинення владою Панами екстрадиційної перевірки щодо колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськова.

Як заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін, така перевірка припинена до моменту вирішення питання надання Каськову політичного притулку.

Він пояснив, що за формальною процедурою це триває півтора місяця, якщо Каськів не оскаржуватиме рішення компетентних органів Панами.

«Жодних ілюзій у тому, що Каськів не буде намагатися затягнути цей процес, у нас немає. Відповідно ми розраховуємо, що процес триватиме приблизно шість місяців, після цього до трьох місяців триватиме процедура екстрадиційної перевірки», – сказав Єнін.

Минулого місяця Єнін повідомляв, що Каськів подав клопотання про політичний притулок у Панамі, тому екстрадиції за скороченою процедурою не буде.

Генпрокуратура пропонувала Каськову угоду зі слідством і в разі його згоди клопотала б про пом’якшення звинувачень.

8 вересня стало відомо про затримання Каськова в Панамі. Як заявляв тоді заступник генпрокурора, якщо Каськів погодиться на екстрадицію в Україну, то процедура займе 30 днів, якщо ж не погодиться, то панамська влада впродовж 60 днів розглядатиме це питання. За словами Єніна, ймовірність того, що Каськову вдасться уникнути екстрадиції, невисока, оскільки, перебуваючи в Панамі, він уже декілька разів зловживав своїм правом як іноземець.

На початку жовтня стало відомо, що Каськів вніс заставу і вийшов із в’язниці у Панамі.

Уперше про затримання в Панамі Каськова повідомив 18 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко. Тоді екс-чиновник це заперечував.

Каськів обіймав посаду голови Держагентства з інвестицій та управління національними проектами України у 2010–2014 роках.

Наприкінці березня 2016 року його оголосили в розшук. За даними ГПУ, Каськів розшукується за злочини, передбачені статтями Кримінального кодексу України «заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах» і «службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки».

Як заявляв міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Каськів вивів із України 255 мільйонів гривень.

XS
SM
MD
LG