Доступність посилання

ТОП новини

Україна в неділю перейде на «зимовий» час


(©Shutterstock)

В останню неділю жовтня (цього року це 30 жовтня) о 4:00 за київським часом годинникову стрілку потрібно перевести на одну годину назад. Таким чином Україна змінює «літній» час на «зимовий».

Зміна часу в Україні відбувається двічі на рік: в останню неділю березня країна переходить на літній час, а кожної останньої неділі жовтня – на зимовий час.

У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості ця постанова була скасована.

Нині переведення стрілок відбувається відповідно до постанови Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».

Уперше перехід на літній час здійснили в кількох європейських країнах у 1916 році. Ідея полягає у кращому використанні світлого часу дня, а відтак в економії – в часи Першої світової війни йшлося про заощадження вугілля, в пізніші часи про електроенергію. В СРСР перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався з 1981 року. Нині понад 70 країн світу переходять на «літній» і «зимовий» час.

XS
SM
MD
LG