Доступність посилання

ТОП новини

НАЗК закликає усунути проблеми у системі е-декларування


Наталія Корчак
Наталія Корчак

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заявляє, що НАЗК може звернутися до правоохоронних органів, якщо проблеми у роботі системи е-декларування не усунуть.

«Держспецзв’язок доповів, що система працює, але технічні служби НАЗК станом на цю хвилину фіксують, що навантаження на серверне обладнання, яке забезпечує прийняття, оброблення і накопичення інформації системи електронного декларування становить не більше 10%! Перебіг подій останнього дня свідчить про неспроможність адміністратора та хостинг-провайдера системи – ДП «УСС» забезпечити необхідну пропускну здатність магістральних каналів зв’язку та канального мережевого обладнання до системи. Така ситуація обмежує якісний доступ декларантів до серверного обладнання ІТС «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави», – написала Корчак ввечері 27 жовтня на своїй сторінці у Facebook.

«Звертаємось до хостинг-провайдера та адміністратора системи – ДП «УСС» з вимогою негайно усунути всі перешкоди, які заважають декларантам безперешкодно та якісно виконати свої законні обов’язки щодо подання електронних декларацій! В іншому випадку НАЗК змушене буде розглянути питання про звернення до правоохоронних органів щодо порушення кримінальної справи стосовно зриву електронного декларування!», – додала Наталія Корчак.

У четвер Національне агентство з питань запобігання корупції закликало «Укрспецсистеми» посилити заходи із забезпечення роботи системи е-декларування.

За даними НАЗК, станом на ранок 27 жовтня до системи електронного декларування активів чиновників надійшло близько 52 тисяч е-декларацій.

У процесі декларування, зазначили в агенції, виникали труднощі, про що свідчить велика кількість скарг від тих, хто намагається подати е-декларацію.

Раніше повідомлялося про нестабільну роботу системи, у НАЗК це пояснили великою кількістю запитів. 25 жовтня в агенції повідомляли, що лише протягом останньої доби було 3,8 мільйона запитів, а кількість запитів на годину – понад 200 тисяч.

В агенції заявляли, що останній день подання електронних декларацій за 2015 рік – 30 жовтня.

Відповідно до закону «Про запобігання корупції», впродовж 60 днів після запуску системи електронного декларування декларації мають подати особи, які посідають відповідальне й особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців, серед яких президент, прем’єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники.

XS
SM
MD
LG