Доступність посилання

ТОП новини

«Укрспецсистеми»: атаки на систему е-декларування загрожують доступу, а не даним, які вже є в реєстрі


У держпідприємстві «Українські спеціальні системи» (УСС) заявляють, що атаки, які здійснюються на реєстр електронного декларування, загрожують доступу до системи, але не загрожують даним, які вже є в базі.

«Атаки загрожують доступу на сайт і вони продовжуються. З’ясувати, хто здійснює атаки, технічно дуже складно. Але вони не загрожують даним, які вже є в базі, тільки доступу до системи», – сказав заступник директора державного підприємства УСС Костянтин Голтвяниця.

«Атаки були не з України, а із-за кордону. Зараз ми встановили спеціалізоване обладнання для запобігання таким речам. Проблема вирішується. Найперше наше завдання, щоб все працювало, а як з цими питаннями розбиратись – це вже другий крок», – додав він.

Держпідприємство «Українські спеціальні системи» є адміністратором реєстру електронних декларацій.

Сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) закликало «Укрспецсистеми» посилити заходи із забезпечення роботи системи е-декларування.

За даними НАЗК, станом на ранок 27 жовтня до системи електронного декларування активів чиновників надійшло близько 52 тисяч е-декларацій

У процесі декларування, зазначають в агенції, виникають труднощі, про що свідчить велика кількість скарг від тих, хто намагається подати е-декларацію.

Раніше повідомлялося про нестабільну роботу системи, у НАЗК це пояснили великою кількістю запитів. 25 жовтня в агенції повідомляли, що лише протягом останньої доби було 3,8 мільйона запитів, а кількість запитів на годину – понад 200 тисяч.

В агенції заявляли, що останній день подання електронних декларацій за 2015 рік – 30 жовтня.

Відповідно до закону «Про запобігання корупції», впродовж 60 днів після запуску системи електронного декларування декларації мають подати особи, які посідають відповідальне й особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців, серед яких президент, прем’єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG