Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Нідерландів сьогодні має вирішити, чи продовжити консультації щодо Угоди про асоціацію – Клімкін


Павло Клімкін
Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що на сьогодні заплановане засідання уряду Нідерландів, на якому голландська сторона має вирішити питання про продовження консультацій з ЄС і Україною щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, або відстрочити його.

«Сьогодні має бути ще засідання голландського уряду. Сьогодні буде ухвалене рішення або продовжити консультації, зокрема з Брюсселем, щоб знайти формулу, і йти далі до виборів, або залишити це питання на час після виборів у Нідерландах», – сказав Клімкін.

Він нагадав, що парламентські вибори в Нідерландах мають відбутися 15 березня 2017 року.

19 жовтня Верховна Рада України закликала Нідерланди завершити ратифікацію Угоди про співпрацю України з Євросоюзом. Рішення з цього питання є під сумнівом після консультативного референдуму в Нідерландах 6 квітня цього року, більшість учасників якого проголосувала «проти» такої ратифікації. 1 листопада – останній термін для Нідерландів ухвалити рішення.

Минулого тижня на саміті лідерів ЄС у Брюсселі прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що не відчуває оптимізму щодо ратифікації цієї угоди.

Натомість президент України Петро Порошенко, який відвідав Нідерланди 20 жовтня, заявив, що з оптимізмом дивиться на майбутнє угоди про асоціацію, яка, на його думку, в кінцевому підсумку буде ратифікована всіма членами ЄС.

XS
SM
MD
LG