Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: важливо, що Нідерланди не припиняють ратифікацію угоди з Україною


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко назвав важливим кроком перенесення у Нідерландах кінцевого терміну для рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом.

«Небезпеку, яка ще вчора здавалася неминучою, вдалося усунути… Дуже важливо, що Нідерланди не припиняють ратифікацію і продовжать консультації», – написав глава держави у Facebook.

За словами Порошенка, протягом останніх днів «вдалося провести інтенсивні переговори з партнерами з Євросоюзу». «Я особисто провів десяток телефонних розмов, в тому числі з президентами Туском, Юнкером та Шульцем, а також з прем’єром Нідерландів Рютте», – додав він.

Президент України заявив, що Угода про асоціацію має не лише економічне і політичне значення, але й «символічне». «Бо є втіленням розвитку України і її руху вперед та компасом наших реформ», – написав Порошенко.

31 жовтня уряд Нідерландів попросив у парламенту країни більше часу для досягнення компромісу з Європейським союзом, який дозволив би Нідерландам ратифікувати угоду про асоціацію з Україною і одночасно взяти до уваги стурбованість громадян, що голосували на референдумі в квітні проти цієї угоди.

Парламент дав кабінету міністрів Нідерландів термін на вирішення проблеми з договором про асоціацію з Україною до 1 листопада. Однак, як заявив 31 жовтня прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, рішення з цього питання необхідно відкласти, принаймні, до середини грудня, коли відбудеться черговий саміт ЄС.

XS
SM
MD
LG