Доступність посилання

ТОП новини

Росія: тюремники підтвердили застосування фізичної сили проти активіста Дадіна


Ільдар Дадін
Ільдар Дадін

В управлінні Федеральної служби Росії з виконання покарань у Карелії підтвердили застосування фізичної сили до громадського активіста Ільдара Дадіна, засудженого за звинуваченням у неодноразовому порушенні правил проведення публічних заходів.

Як повідомили тюремники російській «Новій газеті», 11 вересня «Дадін у грубій формі відмовився виходити з камери, приймати положення для обшуку, почав хапати руками співробітників за форму, в результаті чого до нього була застосована фізична сила і спецзасоби».

1 листопада у листі до дружини, переданому адвокатом, Дадін заявив, що в колонії його катують і погрожують убивством.

Дружина активіста Анастасія Зотова заявила, що звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової. Омбудсман заявила російському агентству «Інтерфакс», що «взяла на особистий контроль» ситуацію із можливим застосуванням тортур до громадського активіста. За словами Москалькової, вона направила запит, поговорила телефоном із керівництвом ФСВП, направила запит прокурору Карелії, а також звернулася до карельського уповноваженого, який найближчим часом має намір направити в колонію співробітника свого апарату.

Ільдар Дадін – перший у Росії активіст, засуджений за статтею про неодноразове порушення правил проведення публічних заходів. У грудні 2015 року суд засудив його до трьох років колонії загального режиму. Суд другої інстанції знизив термін до двох із половиною років.

XS
SM
MD
LG