Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Іраку: Багдад не хоче війни з Туреччиною, але готовий до цього


Хайдер аль-Абаді
Хайдер аль-Абаді

Прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді застерігає Туреччину від можливих провокацій після того, як Анкара розмістила свої танки та артилерію біля іракського кордону.

Під час прес-конференції у Багдаді аль-Абаді заявив, що Багдад не хоче ні протистояння, ні війни з Туреччиною, але іракські сили безпеки «готові до цього у разі необхідності».

Хайдер аль-Абаді зазначив, що Ірак заборонив турецьким військам втручатися у бої проти угруповання «Ісламська держава» у місті Мосул. «Якщо Туреччина втрутиться у нинішні бої, ми діятимемо з ними як з ворогами», – зазначив іракський прем’єр.

У вівторок Туреччина розташувала танки та важку артилерію біля свого південно-східного кордону з Іраком, заявивши, що вони можуть бути направлені до Іраку у «разі необхідності».

Міністр оборони Туреччини Фіклі Ісік заявив, що Туреччина не має зобов’язань утримувати війська на своєму боці кордону.

Раніше голова МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара може розпочати наземну операцію в Іраку, якщо відчуватиме загрозу своїй безпеці.

Туреччина розгорнула війська у час, коли іракські сили безпеки ведуть бої проти угруповання «Ісламська держава» біля Мосула. 1 листопада іракські війська прорвали лінію оборони міста, яке від 2014 року перебуває під контролем угруповання «Ісламська держава».

Наразі на півночі Іраку перебуває близько 1 тисячі турецьких військових, виведених Анкарою на запит іракського Курдистану. Вони тренують бійців курдських загонів «пешмерга».

Багдад закликає Туреччину прибрати свої війська з іракської території.

Туреччина безпосередньо не бере участі в операції з відновлення контролю на Мосулом, яка триває вже 2 тижні. Але Анкара заявляє, що її війська мають унеможливити насилля з боку підтримуваних Іраном шиїтських бійців щодо цивільного сунітського населення Мосула.

Одночасно із допомогою бійцям курдських загонів «пешмерга», Туреччина веде боротьбу проти курдських «Загонів народної самооборони» (YPG), пов’язаних з угрупованням «Курдська робітнича партія» (PKK), що бореться за автономію курдів на південному сході Туреччини.

Анкара воює з PKK на південному сході Туреччини упродовж останніх 30 років.

XS
SM
MD
LG