Доступність посилання

ТОП новини

Кандидат у президенти Молдови Санду: визнання Криму частиною Росії є державною зрадою


Майя Санду
Майя Санду

Кандидат у президенти Молдови від «Партії дій і солідарності» Майя Санду назвала російську анексію Криму порушенням норм міжнародного права. В інтерв’ю молдовській редакції Радіо Свобода вона наголосила, що в умовах придністровського конфлікту в Молдові будь-яка форма визнання Криму російським є державною зрадою.

«Моя думка однозначна: Крим – частина України, окупована Російською Федерацією в порушенні норм міжнародного права. Стверджувати, що Крим є частиною Росії, – це форма державної зради, особливо, в умовах, в яких перебуваємо ми, Республіка Молдова, де так само є окупований регіон, який контролюється сепаратистським режимом», – заявила Санду.

За словами Санду, її опонент – проросійськи налаштований кандидат Ігор Додон – використовує тему приналежності Криму, щоб перетворити голосування на президентських виборах у геополітичне.

Напередодні в інтерв’ю молдовській службі Радіо Свобода кандидат на посаду президента Молдови від Соціалістичної партії Ігор Додон заявив, що анексований Крим де-факто є частиною Росії. При цьому він не дав однозначної відповіді, чи згоден він визнати це у разі обрання президентом.

Попередні результати президентських виборів у Молдові засвідчили, що у другому турі голосування, 13 листопада, змагатимуться проросійський і проєвропейський кандидати. Показники проросійського кандидата Ігоря Додона від Соціалістичної партії склали трохи більше 48%, його суперниця, проєвропейська кандидатка Майя Санду з «Партії дій і солідарності», має понад 38 відсотків.

41-річний економіст Ігор Додон прагне змінити курс країни на євроінтеграцію, передбачений підписаною у 2014 році угодою про асоціацію з ЄС. Майя Санду хоче реалізувати передбачені угодою про асоціацію Кишинева з Брюсселем реформи та заявляє, що Молдові необхідно зміцнити свої шанси на членство в ЄС.

Вибори 30 жовтня стали першими за останні 20 років прямими президентськими виборами у Молдові. Їх вже назвали безпосередньою боротьбою за курс країни – інтеграцію Молдови з ЄС чи зближення із Росією.

XS
SM
MD
LG