Доступність посилання

ТОП новини
12 квітня 2021, Київ 10:49

Росія: правозахисники сумніваються щодо заявив ФСВП про відсутність побоїв у Дадіна


Ільдар Дадін

Російський правозахисник Павло Чіков висловлює сумніви стосовно правдивості заяви Федеральної служби Росії з виконання покарань, що, на тілі російського опозиційного активіста Ільдара Дадіна не було побоїв. Чіков називає підозрілим те, що пенітенціарна служба говорила від імені незалежних лікарів.

2 листопада у Федеральній службі Росії з виконання покарань заявили, що незалежна комісія лікарів не виявила слідів побоїв на тілі опозиційного активіста Ільдара Дадіна, який раніше заявив про побиття, катування і погрози вбивством у колонії.

Як заявили у ФСВП, медики оцінили стан ув’язненого як «задовільний».

Про те, що до Дадіна у колонії застосовують тортури, напередодні повідомила його дружина Анастасія Зотова, посилаючись на його лист, переданий адвокатом. Вона зазначила, що активісту погрожували вбивствому колонії у Карелії, якщо він буде скаржитися на побиття. Зотова звернулася у ФСВП з вимогою гарантувати безпеку свого чоловіка й інших ув’язнених карельської колонії номер сім.

Раніше правозахисний центр «Меморіал», а також міжнародні організації Human Rights Watch і Amnesty International зажадали негайно звільнити Дадіна і розслідувати повідомлення про катування у колонії.

У 2015 році Ільдара Дадіна засудили до трьох років колонії. Він став першим активістом, засудженим за неодноразову участь в опозиційних мітингах і пікетах. Пізніше термін був скорочений до двох з половиною років. У середині жовтня стало відомо, що активіста помістили у штрафний ізолятор.

«Меморіал» визнав Дадіна політв’язнем.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG