Доступність посилання

ТОП новини

США обговорюють із Туречиною її роль у звільненні міста Ракка в Сирії


Прапор угруповання «Ісламська держава» на пагорбі в містечку Тель-Аб’яд на сирійсько-турецькому кордоні, вересень 2014 року (архівне фото)

США ведуть переговори з Туреччиною про її роль узвільненні міста Ракка в Сирії від бойовиків угруповання «Ісламська держава».

«Ми продовжуватимемо говорити з Туреччиною про її ролі у звільненні Ракки, але зараз операція триває за нашим планом», – заявив міністр оборони США Аштон Картер 2 листопада .

Міністр додав, що курдські бійці ополчення YPG братимуть участь у встановленні контролю над містом.

Водночас арабські сили також прагнуть звільняти Ракку, і офіційні представники США вказують на необхідність уникнути можливих етнічних конфліктів. Схожа стратегія застосовується і в операції зі звільнення міста Мосул Іраку.

Роль курдів в опорі угрупованню «Ісламська держава» стала головним каменем спотикання у співпраці США й Туреччини в цьому конфлікті. Сполучені Штати розглядають ополчення YPG як найпотужнішого союзника в боротьбі з ісламістами в Сирії, натомість Туреччина вважає цю організацію терористичною – через її зв’язки з курдськими бойовиками, які впродовж десятиліть протистоять Туреччині на її території.

Туреччина заявила, що операція зі звільнення Ракки має здійснюватися місцевими силами, а курдські ополченці з YPG не повинні брати в цьому участь.

XS
SM
MD
LG