Доступність посилання

ТОП новини

Депутати мають намір сьогодні розглянути зміни до «закону Савченко»


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Верховна Рада України сьогодні планує розглянути законопроекти, що вносять зміни до так званого «закону Савченко». Про це йдеться в порядку денному засідання, опублікованому на сайті українського парламенту.

Зокрема законопроектом №4548 пропонується внести зміни до статті 72 Кримінального кодексу України – ввести правило зарахування судом строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі за тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Ще один законопроект №4032 також передбачає, що норми «закону Савченко» не поширюються на осіб засуджених або котрі підозрюються у вчиненні тяжких або особливо тяжких злочинів.

10 жовтня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект щодо внесення змін до так званого «закону Савченко». Законопроект №5259 передбачає внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув’язнення. Як заявив раніше міністр юстиції Павло Петренко, відповідно до змін, цей закон не може бути застосований до рецидивістів, осіб, які вчинили тяжкі або особливо тяжкі злочини. Урядового законопроекту немає в порядку денному засідання Ради.

У вересні у Нацполіції повідомляли, що завдяки «закону Савченко» вже звільнені дев’ять тисяч людей.

У грудні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення у строк покарання», згідно з яким суди зобов’язані враховувати засудженим кожен день, проведений у СІЗО, як два дні відбування покарання. Одним із авторів цього закону була Надія Савченко.

XS
SM
MD
LG