Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 12:52

Україна наполягає на дотриманні режиму тиші на КПВВ на лінії зіткнення – Геращенко


Ірина Геращенко

Українська сторона наполягає на дотриманні режиму тиші і на безпечних умовах для цивільного населення на контрольних пунктах в’їзду – виїзду на лінії розмежування у зоні конфлікту на Донбасі, заявила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи із урегулювання конфлікту на Донбасі, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, про це йшлося на засіданні гуманітарної підгрупи контактної групи 8 листопада в Мінську.

Як написала Геращенко у Facebook, на засіданні вона також підтримала пропозицію ОБСЄ розмістити поблизу КПВВ «Станиця Луганська» спеціальну місію Міжнародного комітету Червоного Хреста, що, на її думку, сприятиме збереженню безпеки поблизу цього пропускного пункту.

«Українська сторона взагалі виступає за те, щоб постійно діючі пункти МКЧХ і ОБСЄ діяли поблизу всіх пропускних пунктів. Не приїжджали туди на 15 хвилин на день, а працювали цілодобово», – заявила Геращенко.

Вона також зазначила, що українська сторона підтримує участь МКЧХ у відновленні мосту через Сіверський Донець у районі Станиці Луганської.

За словами Геращенко, на засіданні контактної групи 9 листопада йтиметься зокрема про звільнення полонених, яких утримують бойовики.

Попереднє засідання групи відбулося 26 жовтня. Спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік тоді заявив, що група почала виконувати домовленості саміту лідерів «нормандської четвірки» в Берліні щодо пошуку нових районів для розведення сил та засобів на лінії зіткнення на Донбасі.

19 жовтня лідери України, Франції, Німеччини та Росії під час зустрічі у Берліні домовилися щодо необхідності створити «дорожню карту» виконання мінських домовленостей.

За словами Києва, головним є домогтися від Росії виконання її зобов’язань за всіма мінськими угодами, включно з графіком і відповідальністю за виконання. Київ також наполягає на тому, що політичні питання неможливо виконувати до виконання питань безпеки.

Москва ж заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до політичних аспектів мінських угод (таких як місцеві вибори на цій території і «амністії» бойовиків) іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань – таких, як виведення з окупованих територій російських військ і озброєння, роззброєння незаконних збройних формувань, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи передачі непідконтрольної нині Києву ділянки українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG