Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина і Європа обмінялися критикою навколо боротьби з тероризмом


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Міністерство закордонних справ Туреччини відкинуло як неприйнятну критику Європейського союзу щодо дій Анкари після спроби перевороту.

Як заявили в міністерстві, Євросоюз не розуміє бачення Туреччиною боротьби проти тероризму, і в питанні цієї боротьби ЄС втратив довіру турецького народу.

Раніше у вівторок верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Моґеріні розкритикувала придушення широких кіл потенційних чи гаданих супротивників режиму Анкари після невдалої спроби перевороту. Вона закликала Туреччину берегти парламентську демократію, поважати права людини, принцип верховенства права, засадничі свободи і право кожного на справедливий суд.

Вона назвала надзвичайно тривожними придушення засобів інформації й опозиційних політиків у Туреччині після липневого невдалого перевороту.

Крім того, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу звинуватив Німеччину в тому, що вона, за його словами, дозволяє безкарно діяти на своїй території двом турецьким екстремістським войовничим угрупованням – «Робітничій партії Курдистану» і «Революційному народно-визвольному фронтові».

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр відкинув це твердження і наголосив, що обидва згадані угруповання визнані в Німеччині терористичними й заборонені, і їхня діяльність переслідується як кримінальний злочин.

XS
SM
MD
LG