Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі колишня речниця добровольчих формувань «Донбас» та «Дніпро-1» презентувала книжку про АТО


У Дніпрі колишня прес-офіцер добровольчих формувань «Донбас» та «Дніпро-1», молода письменниця Василиса Трофимович презентувала свою першу книжку про АТО «Любов на лінії вогню».

За її словами, книжка, яка є публіцистичним виданням, включає історії 30 бійців АТО та їхніх родин, із якими особисто знайома авторка.

«30 оповідань про людей, які мали або мають стосунок до війни. З ними я перетиналася під час служби. У книжці не так багато війни, там більше емоцій і переживань людей. Книжка вийшла дуже людяною. Десь мені довелося промовчати, десь змінити прізвища», – розповіла письменниця.

Василиса Трофимович, архівне фото
Василиса Трофимович, архівне фото

Як каже Василиса Трофимович, ця книжка була написана за місяць. Ще три місяці вона пролежала «у шухляді», аж потім вийшла у світ.

Як розповіла Трофимович, наразі вона також є однією з авторок збірки «Добробати», адже у складі добровольчих підрозділів відслужила півтора року.

«Сама я в АТО провела півтора року. Перший період – була прес-офіцером батальйону «Донбас». Перший місяць після Іловайська просиділа в госпіталях і у штабі при лікарні імені Мечникова, збирала інформацію або вибивала для поранених допомогу. Потім оформилася рядовим міліції в полк «Дніпро-1». Була прес-офіцером без офіцерського звання, тому що в нашій міліції немає такої посади. У «Дніпрі-1» служила у 5-й роті. Була в Ізюмі, у Слов’янську, Артемівську, Красноармійську, Попасній, Лисичанську, Маріуполі, Лебединському, Волновасі, Авдіївці, Пісках», – розказала авторка.

Свою книжку вона називає книгу сповіддю, яка є даниною пам’яті друзям.

«Вона стала даниною пам’яті моїм друзям та побратимам. За книжковими персонажами – реальні люди. Це наша спільна сповідь – про кохання на лінії вогню. Записала життєві історії зі слів друзів і бойових товаришів – вийшло майже три десятки оповідань про кохання. Цим книжка й відрізняється від сучасних військових творів», – каже авторка.

Книжка вийшла накладом у 1,5 тисячі примірників.

XS
SM
MD
LG