Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко схвалив ратифікацію угоди з Нідерландами щодо розслідування трагедії MH17


Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою України закон про продовження до 1 серпня 2017 року дії угоди між Україною й Нідерландами про Міжнародну місію захисту розслідування катастрофи літака рейсу МН17 компанії «Малайзійські авіалінії», що сталася в липні 2014 року в Донецькій області.

«Ратифікація цієї Угоди створює необхідні правові рамки для подальшої діяльності багатонаціональної Міжнародної місії захисту розслідування, утвореної у липні 2014 року, що сприятиме якнайшвидшому завершенню розслідування катастрофи рейсу МН17 авіакомпанії Malaysian Airlines», – мовиться в повідомленні прес-служби президента України.

Парламент України схвалив продовження дії угоди минулого місяця.

Ця угода була підписана 28 липня 2014 року, її вже продовжували на рік – до 1 серпня 2016 року.

Ця угода була підписана 28 липня 2014 року, її вже продовжували на рік – до 1 серпня 2016 року.

Пасажирський літак, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою бойовиками територією Донецької області. Загинули 298 людей, які перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих – громадяни Нідерландів.

Рада розслідувань у справах безпеки Нідерландів 13 жовтня 2015 року оприлюднила технічний звіт про причини цієї катастрофи і заявила, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук».

Спільна слідча група, яка розслідує кримінальну справу про збиття літака, 28 вересня 2016 року в проміжному звіті повідомила, що «Бук», з якого був збитий літак, був ввезений на окуповану територію з Росії і повернувся туди назад після обстрілу.

Міністерство закордонних справ Росії критично висловилося про оприлюднені в Нідерландах проміжні результати розслідування, назвавши слідство «упередженим і політично мотивованим».

XS
SM
MD
LG