Доступність посилання

ТОП новини

ООН: запаси їжі в сирійському Алеппо закінчуються


Алеппо, архівне фото
Алеппо, архівне фото

ООН заявляє, що останні запаси їжі були розподілені в північному сирійському місті Алеппо, де чверть мільйона людей перебувають в оточенні сирійських урядових сил, яких авіаударами підтримує Росія.

Як заявив 10 листопада голова гуманітарної місії ООН в Сирії Ян Еґеланд, наступного тижня в утримуваних повстанцями східних районах Алеппо не буде змоги роздавати харчі людям, якщо не поповнити запаси.

Колони з гуманітарною допомогою ООН не досягали східного Алеппо від липня, коли урядові сили відрізали шляхи постачання вантажів.

«Інформація, яку ми отримуємо зі східного Алеппо, свідчить про те, що останні набори з харчами розподіляють у цей час. Це жахлива ситуація», – сказав Еґеланд у Женеві.

Він висловив сподівання на досягнення угоди з сирійським урядом і повстанськими угрупованнями, які дозволили б доставку харчів і предметів медичного призначення, а також дозволили б медичну евакуацію і надали доступ лікарям. «Сподіваюся, що ми зможемо запобігти масовому голоду цієї зими», – додав Еґеланд.

Місто Алеппо розділене на зони, зайняті силами президента Сирії Башара аль-Асада і загонами опозиції. Урядова армія за підтримки російської авіації завдає ударів по контрольованих повстанцями районах.

XS
SM
MD
LG