Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Росії підтвердив рішення про заборону соцмережі LinkedIn


У Росії Московський міський суд визнав законним рішення про блокування соціальної мережі робочих контактів і пошуку роботи LinkedIn, яке ухвалив у серпні Таганський районний суд у Москві.

Намір домагатися блокування цієї мережі висловили раніше в російській Федеральній службі нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій, відомій як «Роскомнагляд». Там заявили, що соцмережа порушує російський закон, що вимагає зберігати особисті дані громадян Росії на серверах, розташованих фізично на території Росії.

Як заявляв речник «Роскомнагляду» Вадим Ампелонський, ця мережа ще з 2010 року опиняється в центрі скандалів, пов’язаних із витоком даних, відтак необхідно «забезпечити безпеку російських користувачів».

Тим часом сама компанія LinkedIn у жовтні повідомила, що принаймні до одного зламу цієї мережі 2012 року причетний громадянин Росії, затриманий раніше в Чехії.

Зміни до законодавства, що вимагають зберігати особисті дані російських громадян на території Росії, діють із вересня 2015 року. В інтернет-спільноті скаржаться, що для компаній із великим обсягом таких даних, зокрема, соціальних мереж чи служб швидких повідомлень, виконання закону вимагає надмірно високих витрат на придбання й обслуговування нових серверів, необхідних для зберігання таких обсягів інформації.

XS
SM
MD
LG