Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті почали відзначати 60-у річницю Угорської революції 1956 року


Молитвою за загиблими угорцями та українцями в Гошівському монастирі на Ясній горі розпочалося на Прикарпатті відзначення 60-ї річниці Угорської революції та визвольної боротьби 1956 року.

У місті Долина підняли прапор, висадили дерева, а діти запустили в небо 1956 кульок із кольорами українського та угорського прапорів.

В Івано-Франківську на приміщенні економічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника урочисто відкрили меморіальну дошку, на якій українською та угорською мовами написано: «Присвячується жертвам комуністичних режимів. У пам’ять про героїв, що загинули під час Угорської революції та визвольної боротьби 1956 року».

Як сказав державний секретар Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклош Шолтис, «якщо б у 1956 році Угорщині вдалося завершити революцію і визвольну боротьбу, тоді й інші країни світу отримали б швидше свободу». «І в теперішній час великі імперії не хочуть визнавати незалежність і волю менших народів», – наголосив посадовець.

Він також згадав, що Угорщина в 1991 році першою визнала незалежність України, і додав, що українці можуть «розраховувати на Угорщину». Свідченням цього є те, що в Угорщині приймають на лікування поранених в АТО прикарпатських військових, на відпочинок – дітей, батьки яких поранені або загинули, а нині для лікувальних закладів привезли гуманітарну допомогу – медичне обладнання.

Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда наголосив: «Угорська революція відкрила очі всьому світові, що таке радянський тоталітаризм, через десятки років ми відкрили очі світові на те, що таке російський, путінський тоталітаризм».

За словами почесного консула Угорщини в Івано-Франківську Василя Вишиванюка, основним лейтмотивом урочистостей стала цифра «1956». У центрі Івано-Франківська 1956 учасників пробігли «марафон» довжиною 1956 метрів від Меморіального скверу до Вічевого майдану. Перед початком забігу угорські гості вшанували пам’ять Героя Небесної сотні Романа Гурика на його могилі.

Нагородою для переможців «марафону» стане поїздка в Угорщину.

Доповнила свято презентація угорської кухні для жителів і гостей міста, яких пригощали бограчем.

У п’ятницю відбудеться лекція про українсько-угорські відносини завідувача кафедри всесвітньої історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професора Мирослава Волощука.

У жовтні 1956 року в Будапешті з маршу протесту студентів та інтелігенції розпочалася революція проти радянського комуністичного режиму, а 10–11 листопада її жорстоко придушили радянські війська.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG