Доступність посилання

ТОП новини

У Черкасах активісти протестували проти використання тварин у цирку


Понад 30 черкаських активістів мітингували за «цирк без жорстокості, цирк без тварин». Акція відбувалася біля каси одного з українських цирків, який мав розпочати виступи в Черкасах.

«Перед тим, як купуєте квиток, подумайте, як цю тварину відловлювали, які експерименти над нею ставили, як їй ламали психіку. А тепер подумайте про те, як ваша дитина спостерігатиме за цими знущаннями, як наше суспільство виростає суспільством злочинців, зокрема, через те, що ми спостерігаємо, як знущаються над тваринами. Просимо вас, закликаємо вас не йти до цирків, не купувати квитки на циркові шоу, де використовують тварин», – звернувся до черкащан керівник місцевого осередку Цивільного корпусу «Азов» Дмитро Кухарчук.

Протягом акції активісти обклеювали фургони цирку листівками з закликами «Ні знущанню над тваринами! Твої розваги – їхнє страждання!» Їх же роздавали людям, які ставали в чергу до каси. Чимало дорослих прийшли разом із дітьми купувати квитки на циркове шоу.

«Вам нічого робити? Якщо ви активісти – ідіть і доглядайте безпритульних тварин. Он скільки кішок і собак по місту бігає!» – відповіла на заклики активістів літня черкащанка.

«Мої старші діти завжди ходили в цирк і повиростали нормальними, а не злочинцями. Ви що, ніколи не були в цирку? Не може такого бути», – просуваючись до каси, зауважила жінка з маленькою дитиною.

Протягом акції рівень напруження серед черкащан зростав. Зокрема, тому, що о 18.30 мав розпочатися перший виступ цього цирку в Черкасах. Утім, безпосередньо перед початком організатори повідомили містянам про скасування шоу. Черкащани почали звинувачувати в цьому активістів.

Крім того, на цей виступ отримали безкоштовні квитки і категорійні діти.

«Дітям із малозабезпечних сімей, дітям із інвалідністю надали безкоштовні квитки. Вони приїхали сюди в дощову погоду, а виступ скасували. Ми б і самі підтримали вашу акцію, але ви вибрали не ту цільову категорію, цим дітям ви зробили негарно. Квитки роздавали аж до вечора. І цирк каже, що скасування виступу відбулося через вас, бо ви тут усе почали, і вони не встигли розкластися», – звернулися до активістів волонтери, які привезли категорійних дітей.

Активісти ж запевняли, що не чинили ніяких перешкод громадянам, які йшли до каси по квитки чи прийшли на виступ. Адже мета акції – лише роз’яснювальна робота щодо неприпустимості використання тварин у цирках.

Пізніше представники цирку підтвердили Радіо Свобода, що виступ скасували не через акцію, а тому, що не встигли встановити все необхідне для шоу. Про те, що його все ж доведеться скасовувати, до останнього не знали. Втім, вони пообіцяли, що категорійні діти, які нині не потрапили до цирку, зможуть відвідати виступ у будь-який зручний для них день.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG