Доступність посилання

ТОП новини
25 жовтня 2020, Київ 05:14

Росія змінює етнічну карту Криму – Чубаров на Кримському форумі у Львові


Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров (у центрі) на Кримському форумі у Львові, 11 листопада 2016 року

Росія намагається змінити етнічну карту окупованого Криму шляхом виштовхування нелояльних жителів півострова. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров 11 листопада у Львові на другому Кримському форумі.

Чубаров також наголосив, що сьогодні Росія перетворює Крим на могутній військовий плацдарм.

«Сьогодні очевидно, що російські генерали у Криму використовують радянську риторику. Росія намагається виселити з півострова нелояльне населення, до цієї групи відносять кримських татар і етнічних українців. Натомість Росія заселяє Крим росіянами, а це члени родин ФСБ та інших каральних органів. Також у Крим переселяються росіяни, згідно з програмою переселенців», – відзначив лідер Меджлісу.

Перший Кримський форум, ініційований Меджлісом, відбувся у Сімферополі в травні 2012 року. Він мав відбуватися щороку за участю колишніх політв’язнів Радянського Союзу, його гаслом тоді обрали слова «Майбутньому Росії загрожує її минуле». Але у зв’язку з анексією Криму Росією цьогорічний форум організували в Українському Католицькому університеті. Нинішній захід присвячений 40-річчю Української Гельсінської групи.

«Сьогодні цей форум проводимо поза Кримом, ситуація з правами людей на півострові дуже драматична», – зауважила історик Гульнара Бекірова.

У форумі беруть участь представники Меджлісу кримськотатарського народу, правозахисники радянського часу, колишні політв’язні з України Польщі, Грузії, Литви, Естонії, Вірменії, Росії, США, Франції, серед яких є й члени Української Гельсінської групи.

Під час Кримського форуму обговорюють сучасну ситуацію в Криму, зокрема гуманітарні та політичні аспекти.

15 листопада на засіданні Генеральної асамблеї ООН заплановане голосування за резолюцію щодо кримськотатарського народу. Учасники форуму мають ухвалити її проект.

У 2014 році Росія анексувала український Крим; у світі не визнають цього кроку. Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. Росія називає окупацію та анексію півострова «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG