Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: минулого тижня на Донбасі зафіксували майже сім тисяч порушень режиму тиші


Заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Гуґ заявляє, що минулого тижня у зоні бойових дій на Донбасі зафіксовано майже сім тисяч випадків порушення режиму тиші.

«Минулого тижня ми зафіксували майже сім тисяч порушень режиму припинення вогню... Кількість вибухів від вогню з реактивних систем залпового вогню, мінометів і артилерії збільшилася приблизно на 50%, якщо порівнювати з минулим тижнем», – заявив Ґуг.

Він також повідомив, що спостерігачі ОБСЄ зафіксували зростання кількості випадків застосування РСЗВ.

«Минулого тижня три вечори поспіль – з п'ятниці по неділю – наша відеокамера в Широкиному зафіксувала вогонь з РСЗВ. Загалом за тиждень спостерігачі зафіксували 140 ракет, випущених з РСЗВ, на північному сході від Маріуполя», – сказав він.

«У вівторок ми зафіксували 193 розриви мінометних мін біля Світлодарська, 30 секунд безперервних залпів із системи «Град» біля Горлівки, 83 вибухи біля Ясинуватої», – додав Ґуг.

На лінії контакту сторін між вільною й окупованою частинами Донбасу вже кілька разів проголошували режим припинення вогню, востаннє з 15 вересня, але він щоразу порушувався. Сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушенні режиму тиші на Донбасі.

XS
SM
MD
LG