Доступність посилання

ТОП новини

Польська поліція: спалений у Варшаві прапор, ймовірно, не український


У польській поліції припустили, що знамено, потоптане і спалене минулої п’ятниці у Варшаві під час Маршу Незалежності, не було прапором України. Про це йшлося у записі на сторінці поліції у «Твіттері» у відповідь на відео, поширене у мережі польськими політиками Яном Ґрабєцом та Анджеєм Розенеком.

«Вчинок негарний, ми про нього знаємо, але, ймовірно, як вдалося з’ясувати, це був прапор РАС – «Руху Автономії Сілезії», а не сусідів із України», – йшлося у повідомленні.

Запис, який пізніше був видалений із акаунту польської поліції
Запис, який пізніше був видалений із акаунту польської поліції

Згодом журналіст видання Gazeta Wyborcza Бартош Вєлінський у своєму «Твіттері» поширив коллаж із українським та сілезьким прапорами, на якому видно , що знамена схожі, але не ідентичні: на сілезькому прапорі жовтий колір – угорі, а блакитний – внизу.

Невдовзі після того, як коллаж Вєлінського поширили інші інтернет-користувачі, поліція видалила з «Твіттера» свій коментар. Запис, однак, устигли зберегти користувачі цієї мережі.

Як повідомляє польське телебачення TVN 24, у понеділок ввечері справу із спаленням українського прапора у Варшаві прокоментує польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський.

У п’ятницю, 11 листопада, під час Маршу Незалежності у Варшаві радикально налаштовані молодики у балаклавах потоптали й спалили синьо-жовте знамено, вигукуючи при цьому антиукраїнські гасла. Марш Незалежності організували праві польські сили з нагоди 98-річчя Незалежності Польщі.

Посольство України в Польщі засудило спалення прапору.

XS
SM
MD
LG