Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко висловив упевненість у продовженні санкцій ЄС щодо Росії


Стефан Левен (л) і Петро Порошенко (п), архівне фото
Стефан Левен (л) і Петро Порошенко (п), архівне фото

Президент України Петро Порошенко висловив упевненість, що під час засідання Ради Європейського союзу у грудні санкції проти Росії будуть продовжені.

«На жаль, ми не бачимо ніяких значущих підтверджень прогресу у виконанні мінських домовленостей в жодній сфері», – сказав він під час візиту до Швеції. На спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном президент України наголосив, що Росія подовжує постачати війська, військову техніку та озброєння на окуповану територію України.

Президент також висловив переконання, що найефективнішим стосовно санкцій «буде запровадження їх не на 6 місяців, а на рік», повідомила прес-служба голови держави.

«І ми внесли таку пропозицію нашим європейським партнерам. Я переконаний, що це буде дуже ефективно: у випадку, якщо Росія продемонструє хоча б якийсь прогрес у цій ситуації, буде значно легше скасувати санкції», – сказав Порошенко. При цьому він зазначив, що це буде вагомою мотивацією для того, щоб Росія залишалася за столом переговорів і робила кроки для повернення миру на українську землю та зупинення окупації.

Президент України також подякував Швеції за її «рішучу і тверду підтримку» позиції про необхідність збереження санкцій Євросоюзу в разі, «якщо мінські угоди не будуть виконуватися, якщо російські окупаційні війська залишаться на окупованій території України, якщо спостерігачам ОБСЄ не буде дозволено моніторити і перевіряти окуповані території, якщо не буде стійкого режиму припинення вогню, виведення артилерії та важкого озброєння, якщо Росія буде продовжувати вбивати українців».

Як мовиться в повідомленні, Стефан Левен зауважив, що пропозиція української сторони про продовження санкцій стосовно Росії на один рік потребує обговорення, і назвав важливим рішення про прив’язку санкцій до виконання мінських домовленостей.

Швеція є в ЄС однією з держав, що найтвердіше підтримують Україну дипломатичним чином у її європейській інтеграції і в її протистоянні агресії Росії.

Європейський союз, як і США й інші країни «Групи семи» і ще деякі держави, у кілька етапів, починаючи з 2014 року, запровадив у зв’язку з дестабілізацією України і агресією Росії проти неї у Криму, а потім на Донбасі загалом кілька пакетів санкцій, головно проти російських фізичних і юридичних осіб, але також проти осіб та інституцій із лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України. Крім того, санкції накладені й на деякі галузі економіки Росії. «Кримські» санкції відтоді кілька разів продовжували, щоразу на рік. Інші пакети санкцій у ЄС продовжують що півроку. Як вважають, у грудні черговий пакет санкцій, чинність якого збігає, так само продовжать іще на півроку.

XS
SM
MD
LG