Доступність посилання

ТОП новини

Путін обговорив із Меркель «ризики транзиту газу через Україну» – Кремль


Володимир Путін, Анґела Меркель, архівне фото
Володимир Путін, Анґела Меркель, архівне фото

Прес-служба президента Росії Володимира Путіна повідомила, що він у перебігу телефонної розмови з канцлером Німеччини Анґелою Меркель стверджував, ніби Україна може вдатися до несанкціонованого відбору газу з транзитних газогонів на своїй території.

Як мовиться в повідомленні, сторони детально обговорили становище навколо транзиту російського газу європейським споживачам крізь територію України, і Путін заявляв Меркель, що через прогнозовану холодну зиму «можуть виникнути ризики несанкціонованого відбору українською стороною частини російського газу, що постачається до Європи відповідно до чинних контрактів».

Крім того, сторони обговорювали реалізацію мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині сходу України, і в цьому контексті «було висловлене занепокоєння через невпинні порушення «режиму тиші» на Донбасі», мовиться в повідомленні Кремля.

У Берліні про цю розмову нічого не повідомляли, тому перевірити правдивість повідомлення неможливо.

Росія щороку стверджує, ніби Україна ось-ось почне знову несанкціоновано відбирати собі газ, призначений європейським споживачам, а іноді заявляла й про те, ніби це вже сталося. Усі ці заяви останніх років жодного разу не були підтверджені. Востаннє Україна вдалася до такого несанкціонованого відбору ще на початку 2000-х років, і відтоді в Європейському союзі жодного такого випадку не фіксували, всупереч твердженням Москви.

XS
SM
MD
LG