Доступність посилання

ТОП новини

Путін відмовився від угоди щодо Міжнародного кримінального суду


Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження про відмову Росії бути учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС). Відповідне розпорядження опубліковано на порталі правової інформації.

У документі зазначається, що таке розпорядження було підписано за пропозицією Мін’юсту Росії, яке було погоджено з російським МЗС.

«Прийняти пропозицію Мін’юсту Росії про направлення повідомлення Генеральному секретареві ООН про намір Російської Федерації не бути учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду, прийнятого Дипломатичною конференцією повноважних представників під егідою ООН в Римі 17 червня 1998 року», – йдеться у розпорядженні.

Документ набирає чинності з дня його підписання.

Римський статус – міжнародний договір, який заснував Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Документ був ухвалений на дипломатичній конференції в Римі в 1998 році і вступив в силу в 2002 році. Росія підписала договір у вересні 2000 року, проте так і не ратифікувала його, тому не була повноправним учасником Міжнародного кримінального суду.

Напередодні стало відомо, що прокурор Міжнародного кримінального суду в попередньому звіті щодо ситуації в Криму прирівняла анексію півострова до збройного конфлікту між Росією і Україною. На даний час ситуація на території півострова, згідно з документом, рівнозначна «окупації».

Міжнародний кримінальний суд також розслідує дії російських військових в Грузії під час конфлікту навколо Південної Осетії в 2008 році.

XS
SM
MD
LG