Доступність посилання

ТОП новини

ВООЗ оголосила про кінець надзвичайної ситуації через вірус зіка


Жовтолихоманкові комарі Aedes aegypti, що переносять і вірус зіка
Жовтолихоманкові комарі Aedes aegypti, що переносять і вірус зіка

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що вірус зіка вже не становить надзвичайної ситуації міжнародного масштабу в галузі охорони здоров’я.

Але, заявила організація, вона продовжить роботу для протистояння спалахові гарячки зіка за допомогою «енергійної програми».

Як мовиться в заяві комітету ВООЗ із надзвичайних ситуацій, вірус зіка і викликані ним наслідки далі залишаються значним викликом захистові громадського здоров’я, що потребує інтенсивної реакції, але вже не становить надзвичайної ситуації.

На початку лютого цього року ВООЗ оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах і суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. За даними ВООЗ, є «серйозна підозра», що ця хвороба може спричинити мікроцефалію і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка. Також учені заявляють про можливий зв’язок хвороби зіка з деякими іншими серйозними неврологічними ускладненнями, такими, як синдром Ґієна-Барре.

Вірус був уперше виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останніми роками він швидко поширювався в Центральній і Латинській Америці, зокрема, у Бразилії, де цього літа відбулися Олімпійські ігри.

XS
SM
MD
LG