Доступність посилання

ТОП новини

Російський патріарх висловив упевненість у швидкому відновленні відносин України й Росії


Патріарх Кирило, архівне фото
Патріарх Кирило, архівне фото

Предстоятель Російської православної церкви, патріарх Московський і всієї Росії Кирило (Володимир Гундяєв) висловив упевненість у неминучості національного примирення в Україні і відновленні братніх відносин Києва з Москвою, повідомило російське агентство «Інтерфакс-Релігія».

Як заявив він в інтерв’ю цьому агентству, на його думку, до конфлікту між Росією й Україною залучена «абсолютна меншість» людей, а сам конфлікт «глибин не зачепив».

Він висловив особливе сподівання на посередницьку роль Російської православної церкви і спорідненої з нею Української православної церкви (Московського патріархату) у примиренні в Україні й наголосив, що вважає: «все це може статися дуже швидко, тому що хвороба не проникла вглиб народного життя ні в Україні, ні в Росії».

Повторивши позицію про один народ Росії й України, Кирило додав: «Надіємося і віримо, що Господь милість свою схилить у тому числі й до народу Росії, України – до народу, на який простягається й пастирська турбота нашої церкви».

Відносини Росії й України різко погіршилися з початку 2014 року, коли Москва ввела свої війська до Криму й окупувала півострів, а відтак заявила про його вступ до Росії, а на Донбасі почала влаштовувати схожі заворушення й потім перейшла до прямої воєнної агресії.

Офіційно Росія взагалі не визнає своєї причетності до агресії на частині Донбасу й інших втручань у внутрішні справи України, твердячи про «внутрішньоукраїнський конфлікт».

В Україні останнім часом активізувалися сили, що закликають до дострокових виборів чи й до скинення нинішньої української влади. На думку критиків, їхню діяльність інспірує Росія, що прагне привести до влади в Україні прихильні до себе сили, які б швидко завершили конфлікт на сході держави на умовах Москви.

XS
SM
MD
LG