Доступність посилання

ТОП новини

У Туреччині звільнили ще 15 тисяч працівників після спроби перевороту


Джон Дальхусейн
Джон Дальхусейн

У Туреччині звільнили з роботи ще 15 тисяч людей за підозрою у причетності до спроби державного перевороту у липні цього року. Йдеться про військових, поліцейських та громадських активістів.

Турецька влада також закрила близько 375 асоціацій, серед яких і правозахисні.

«Закриття близько 400 неурядових організацій є складовою нинішніх систематичних спроб змусити замовкнути усі голоси критиків», – сказав представник правозахисної організації Amnesty International Джон Дальхусейн.

За інформацією правозахисників, у Туреччині були закриті асоціації, що боролися проти застосування тортур, за права жінок і проти домашнього насильства, а також, які допомагали біженцям.

Після липневої невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких академіки, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.

Сам Фетхуллах Ґюлен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині.

XS
SM
MD
LG