Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар ООН закликав США і Росію до скорочення ядерного арсеналу


Пан Ґі Мун
Пан Ґі Мун

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав Росію і США відновити переговори зі скорочення ядерного арсеналу обох країн. Про це він сказав під час лекції в університеті Нью-Йорка 22 листопада.

«Росія і Сполучені Штати, які разом мають великий ядерний потенціал, за моїми даними – 95 відсотків заявленої атомної зброї в світі розташовані в цих двох країнах – повинні відновити справжній діалог, щоб скоротити всі види ядерної зброї», – сказав очільник ООН.

Водночас, як стверджують аналітики, ймовірність нових переговорів Москви і Вашингтона щодо скорочення своїх запасів ядерної зброї дуже низька, враховуючи напруженість у відносинах між двома країнами.

Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) між Росією і США зобов'язує обидві сторони скоротити свої розгорнуті ядерні боєзаряди до 1550 одиниць, а також сили розгорнутих і нерозгорнутих стратегічних носіїв і пускових установок до 2018 року. Запаси США нижчі цієї межі, тоді, як припускають деякі експерти з питань оборони США, Росія скорочувати свої ядерні запаси не збирається.

XS
SM
MD
LG