Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 02:12

У Дніпрі презентують маловідомі архівні документи про Голодомор 1932-33 років


У Дніпрі відкрили дві виставки фотодокументів до Дня пам’яті жертв Голодомору, 23 листопада 2016 року

У Дніпрі, у приміщеннях облдержадміністрації та національного історичного музею, 23 листопада відкрили дві виставки, присвячені Голодомору в Україні.

Експозиція в облдержадміністрації розповідає про Голодомор на теренах краю, зокрема, про маловідомі й замовчувані події голодних років, про передумови голоду, спротив селян та наслідки. На ній представили понад 60 фотокопій документів з Державного архіву Дніпропетровської області, що свідчать про примусове вилучення зерна у селян та опір селян політиці колективізації. Газетні статті, секретні накази, оголошення, фото та інші документальні свідчення Голодомору 30-х років, за даними організаторів, є унікальними документами, які збереглись в архіві.

«Голодомор – найтяжчий злочин проти людства, який було сплановано і реалізовано керівництвом Радянського Союзу проти українського народу. У мирний час від голодної смерті тоді загинули мільйони людей – переважно, українські селяни», – зазначив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко.

Представили на виставці й Книгу пам’яті жертв Голодомору. У ній імена понад 65 тисяч загиблих жителів області – все, що вдалось зібрати історикам, однак перелік далеко не повний, кажуть вони.

Водночас у Національному історичному музеї імені Яворницького у середу у Дніпрі представили документи про Голодомор із фондів музею. Вони розказують про ті сторінки, які довгий час замовчувались, а саме – про випадки канібалізму, зафіксовані на території Дніпропетровської області.

Як розповідають наукові співробітники музею, опинившись на порозі смерті, деякі селяни пережили регресію «до рівня втрати критичного осмислення дійсності». Однією із ознак такої регресії стали випадки канібалізму, що «засвідчують стан крайнього фізичного та психічного виснаження» людини.

У передостанню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG