Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 15:36

Прокуратура відмовилася від частини звинувачень щодо Ганиша


Василь Ганиш

У Дніпровському районному суді Києва 23 листопада прокуратура відмовилася від частини звинувачень у справі екс-депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша. Тепер обвинувачі не вважають злочинним діями те, що Ганиш брав участь у засіданні кримського парламенту, на якому ухвалили рішення про проведення «референдуму» про статус півострова.

«Необхідність зміни обвинувачення обумовлена перш за все тим, що за першим епізодом об’єктивних даних, які б свідчили про вчинення кримінального правопорушення, немає ні у сторони звинувачення, ні в матеріалах провадження», – пояснив у коментарі проекту Радіо Свобода Крим.Реалії прокурор Олег Данилін.

Адвокат Ганиша Андрій Руденко, своєю чергою, висловив задоволення рішенням прокуратури про зняття частини обвинувачення.

«Цьому складу прокурорів знадобився майже рік для того, щоб зрозуміти, що участь депутата у законному органі – це його обов’язок, а не право. І створення кворуму своєю присутністю – це не злочин», – сказав адвокат у коментарі для Крим.Реалії.

Внесення змін до обвинувачення не означає, що Ганиш повністю виправданий. Прокурори виключили тільки один епізод з трьох. Другий полягає у тому, що він 2014 року балотувався на російських виборах до феодосійської міськради. А третій – що 11 квітня 2014 року Василь Ганиш був присутній на засіданні кримського парламенту, на якому ухвалювалася російська «конституція» Криму. Прокуратура, як і раніше розцінює ці дії як державну зраду.

Василь Ганиш наполягає, що він не винен і завжди був на боці України.

Прокурори мають представити нову редакцію обвинувачення на наступному засіданні, запланованому на 12 грудня.

Василя Ганиша затримали 28 квітня 2015 року на виїзді з Криму співробітники СБУ спільно з українською Держприкордонслужбою. Колишнього депутата взяли під варту, оскільки він перебував у розшуку, а Генпрокуратура України винесла йому підозру у скоєнні державної зради.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG