Доступність посилання

ТОП новини

СБУ заявляє про нейтралізацію спроб Росії вербувати українських військових моряків


Служба безпеки України заявляє, що виявила та нейтралізувала спроби російських спецслужб завербувати військовослужбовців Військово-морських сил України для створення інформаційної мережі. Про це повідомив 25 листопада керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

За його словами, ідеться про військових, які «відвідували Автономну Республіку Крим після її незаконної анексії». Ткачук зазначив, що вербувальні пропозиції надходили більшості офіцерів ВМС України, які виїжджали до окупованого Криму. Операція військової контррозвідки СБУ тривала з 2014 року, додав представник СБУ.

«Військовослужбовців, які отримували вербувальні пропозиції від російських спецслужб, наша служба виявляла оперативно, і вони не встигали передати будь-яку важливу інформацію своїм російським кураторам», – сказав Ткачук.

За даними представника СБУ, відносно двох старших офіцерів ВМС України за злочини, передбачені статтею 111 Кримінального кодексу України («державна зрада»), вже винесено вироки – позбавлення волі на термін до 12 років уз’язнення.

«На сьогоднішній день наша служба не виключає, що всі ті голосні затримання, про які рапортує російська ФСБ з Криму, – це просто невдалі спроби вербовок громадян України», – наголосив представник СБУ.

Починаючи із серпня 2016 року, російські спецслужби кілька разів інформували про затримання в окупованому Криму «диверсантів», нібито надісланих Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Українська сторона заперечує причетність затриманих Росією громадян України до розвідувальної або диверсійної діяльності.

20 листопада на адміністративному кордоні з Кримом у результаті проведення спецоперації СБУ було затримано прапорщика Максима Одинцова і молодшого сержанта Олександра Баранова. Міністерство оборони Росії заявило, що Служба безпеки України викрала у Криму й вивезла до Миколаївської області двох російських військових.

У СБУ, в свою чергу, повідомили, що на адміністративній межі з окупованим Кримом були затримані двоє дезертирів, колишніх українських військових, які 2014 року після окупації півострова Росією зрадили присязі і перейшли служити в російську армію.

XS
SM
MD
LG