Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі ходою пам’яті вшанували жертв голодоморів в Україні


У Дніпрі в суботу ввечері відбувся мітинг-реквієм і хода, присвячені пам’яті жертв голодоморів в Україні. Представники громадських організацій і партій, колишні учасники дніпровського Євромайдану, учасники АТО зібралися біля парку імені Лазаря Глоби, місця акцій під час Революції Гідності, щоб ушанувати пам’ять загиблих у голодні роки, а також Небесної сотні та українських військових, загиблих на Донбасі.

У руках вони тримали плакат із написом «Вічна пам’ять українцям», синьо-жовті прапори, від партійної символіки було вирішено відмовитись.

Організованою колоною, розгорнувши червоно-чорний прапор і скандуючи патріотичні гасла, учасники акції пройшли центральним проспектом міста до пам’ятного хреста на Вокзальній площі, де ще рік тому стояв пам’ятник «всеукраїнському старості» Григорієві Петровському, якого вважають одним із організаторів Голодомору 1932 – 1933 років. Саме на цьому місці, біля вокзалу, як зазначають історики та краєзнавці, від голоду померли сотні селян, які тікали до міста, намагаючись урятуватись.

Пам’ять жертв ушанували хвилиною мовчання, засвітивши лампадки й свічки, до хреста поклали кетяги калини.

За словами учасників зібрання, українці мають пам’ятати про голодомори, адже в краї практично немає жодної родини, якої б не торкнулась ця біда. «Пам’ять про людей, які загинули мученицькою смертю від голоду, повинна передаватися з покоління в покоління», – зазначали вони. Учасники акції також читали вірші, присвячені пам’яті жертв.

За даними істориків, Дніпропетровська область є однією з тих областей, які найбільше постраждали від Голодомору 1932 – 1933 років.

У передостанню суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору.

XS
SM
MD
LG