Доступність посилання

ТОП новини
18 Червень 2018, Київ 22:31

Котирування нафти на світових ринках перебувають поблизу тижневих мінімумів. Це відбувається на тлі сумніву інвесторів щодо реальності досягнення домовленостей про скорочення чи заморожування видобутку між членами Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і видобувниками, які не входять до картелю.

Станом на 8:40 за Києвом котирування нафти марки Brent перебували на рівні дещо вище 47 доларів за барель, американського сорту WTI – близько 46 доларів за барель.

Міністр нафти Ірану Біджан Зангане в суботу, 26 листопада, висловив сподівання, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) зможе досягти угоди про скорочення видобутку і таким чином підвищить ціни на сировину. Зангане також відзначив, що оголосить рішення Тегерана щодо ймовірного скорочення безпосередньо на засіданні 30 листопада у Відні.

Іранський міністр виступив після зустрічі з міністром енергетики Алжиру Нуредіном Бутерфа в Тегерані 26 листопада.

Бутерфа сказав, що пропозиції Алжиру полягають у скороченні видобутку серед членів ОПЕК на 1,1 мільйона барелів на добу, а також серед країн, які не входять до організації, – на 600 тисяч барелів. Алжирський міністр вважає, що реалізація цих пропозицій дозволила б довести ціну нафти до 60 доларів за барель до кінця 2017 року.

Іран раніше заявив, що не зупинятиме зростання виробництва, поки не доведе видобуток до досанкційного рівня 4 мільйони барелів на добу.

Тим часом, Саудівська Аравія оголосила, що 28 листопада не візьме участі в консультаціях у Відні між членами ОПЕК і видобувниками, які не входять до картелю. Ер-Ріяд пояснив це рішення тим, що згоди ще немає в межах самої організації. Після цього зустріч була скасована.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG